Zuma Deluxe

67 / 100

Casual oyun türünde olan ve ünlü kurbağasıyla insanların hafızasında yer edinmiş olan Zuma Deluxe oyununu bugün sana elimden geldiğince tanıtmaya çalışacağım.

Genel

Bu oyun Popcap Games tarafından 12 Aralık 2003 yılında Windows‘a çıkmıştır ama tam olarak çıkan diğer platformlarıysa Java, Android, iOS, Xbox 360, PlayStation 3, Mac OS, Palm OS, Windows Mobile ve DoJa‘dır. Oyun günümüzde hala satılmaktadır ve Steam sürümü mevcuttur.

Oyunu çalıştırmak için herhangi bir ayar istemiyor ve Steam sürümü olduğu için satın alıp, saatlerce oyunu oynaman için bir engelin olmayacak ve buna rağmen, oyun 10 TL’ye satılmaktadır, dilersen şimdi alıp oynayabilirsin.

Oyun Modları

Bu oyunun oyun modları Adventure ve Gauntlet şeklindedir. İlk önce Adventure oyun modundan bahsedeyim, bu oyun modunda amaç önüne çıkan tüm topları patlatarak bölümü bitirmeye çalışacaksın. Bu biraz basit gibi gözükse bile zorlaşmaktadır.

Gauntlet oyunun amacıysa çok basit durmaksızın önüne çıkan tüm topları patlatmalısın ve bu sayede gerçek gücünü görebilecek ve sıkılana kadar oyunu sömürmen mümkün olacaktır.

Oyun

Bu oyundaki topların çeşitliliği başta az gözükse bile, oyun ilerledikçe renkler çoğalıyor. Senin yapacağın şey, kurbağanın ağzındaki topu oyun alanındaki aynı topa atmak, eğer atamazsan veya 3’ten az ise patlamayacaktır ve bu sayede oyun fazladan top koymuş olacaksın. Eğer topu patlatırsan bayağı puan kazanacaksın.

Oyunda özel yetenekler var, bunları almak için dönen toplardaki garip işaretleri takip etmelisin. Bu yetenekler ise, Nişan alabilme, patlatma ve puan şeklindedir ve bunları kaçırırsan, bölümü geçmen zorlaşacaktır.

Grafik – Müzik

Oyunun grafikleri gayet tatlı ve gerçekçi bir şekilde sunulmaktadır, oyunun kurbağası, topları ve mekanları olsun, oyuncuya mısırda olduğunu ikna etmeyi başarmıştır.

Oyunun sesleri ve müzikleri de gayet tatmin etmektedir, değişik bir müzik tarzına sahip olduğu için, bu oyunu daha güzel bir yapıya sahip olduğunu göstermektedir. Sesleriyse, gayet hoş bulduğumu da belirtmek isterim.

Artıları

  • Kendine has sesleri ve müzikleri,
  • Grafikleriyse şu an bile güzel,

Eksileri

  • Çabucak tekrar ediliyor.
  • Zaman düşmanıdır.

Genel Puan: 80/100

Son

Bugün şimdilik benden bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir