Unreal Engine Kullanmanız İçin En İyi İki Neden?

53 / 100 SEO Puanı

Merhabalar! Uzun bir süredir yazı yazmıyordum ve oturmuş düşünürken acaba neler yazabilirim diye düşündüm ve bir dakika dedim, ben Unreal Engine ile oyunlar geliştiriyorum dedim. Evet bunları dedim ve neden Unreal Engine kullandığımı sizlere söylemenin güzel bir fikir olabileceğini düşündüm. Hadi o zaman bu iki nedeni inceleyelim.

Blueprint Daima Kolay Bir Dil

Unreal Engine‘de en sevdiğim özellik diyebilirim, resmen oyun geliştirirken oyun oynuyormuş gibi hissediyorsunuz bundan daha iyisi olabilir mi sizce? Evet kutucukları birleştirme oyunu oynuyormuş gibi bir his veriyor ve bunu öğrenmesi çok zor bir şey de değil her tarafta eğitime rastlayabilirsiniz. Blueprint kısaca Unreal Engine‘nin görsel programlama kısmıdır diğer programlama dillerinden tek farkı da budur aslında mantığı falan hepsi aynıdır. Yani sadece bir kaç kod tek bir kutucuğa sığdırılmış gibidir.

Her Taraf Eğitim Videosu ile Dolu

Evet bu tamamen bir gerçek. Her tarafta Unreal Engine oyun geliştiriciliğine dair bir eğitim videosuna rastlayabilirsiniz. Yani herhangi bir ücret ödemeden Unreal Engine programını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Tabii bu konuda şu şekilde bir sıkıntı var bu eğitim videolarının çoğu İngilizce, Türkçe dersler mevcut fakat diğerleri kadar yok ama yine de işinizi görebileceğiniz kadar mevcut. Yabancı dilinizi de geliştirmek sizin için ayrıca bir alternatif olabilir, hem ne demişler. “Bir lisan, bir insan” eğitimin zararı dokunmaz.

Son

İşte bu iki neden benim gözüme çarpan sebepler sizlerinde daha çok sevdiğiniz nedenler vardır tabii ama bence bunlar en önemlilerinden bazıları sizlere başarılar diliyorum ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum yapın