TV Kanalı Açma Hayalim

60 / 100

Bugün sana kendi hayallerimden birisi olan TV Kanalı Açma Hayalim üzerine bir yazı yazacağım, bu yazıda kanal açmanın püf noktalarından çok içeriklerine odaklanacağım, bir yazı olacaktır.

Genel İçerik

Boku To Kanojo Ni Furu Yoru

İlk olarak kanalın adını Animetürk TV veya Hoshi TV koyar idim, sonuçta kanalın ana teması animeler ve çizgi filmler üzerine olurdu. Kanaldaki animeler genellikle herkese hitap edemeyeceği için, saatlere göre kuşak yapardım. Sabahları 6 – 12 yaş arası, öğlenleri 12 – 18 yaş arası ve akşam ise 18+ kuşağı olurdu. Yayınladığım serileri mutlaka Türkçe dublaj bi’şekilde sunardım, böylelikle izleyicilere altyazı okutmazdım.

TV’yi açarsam kesinlikle çocuksu ve saçma şeyler yayımlamazdım, daha çok gençleri çekmeye çalışırdım. Tabii ki, baba yapımları mutlaka tekrara düşürmeden bitirene kadar yayımlamaya çalışırdım ve her ay yeni yapım satın alırdım, kanalımı sürekli güncel tutardım. Eğer Türk yapımı seri yayımlama zorunluluğu o zamanlarda olursa, Cille serisinin haklarını alıp, yayımlardım.

Yayım Metodu

Shining Tears Wind Melty

Hafta içi hergün sabahtan, akşama kadar uzun soluklu animeler ve akşam olunca bir anime filmi veya Japon dizisi yayımlardım. Hafta sonuysa akşama kısa bölümlü animeler ve akşam olunca ise eğlence temalı içerikler yayımlardım. Hem anime severleri ve hemde gençleri kanalıma çekerdim, bu tip bir kanalın eksikliği hissediliyor.

İlk yayım döneminde ülkemizde yayımlanmış eski kült serileri satın alıp, sabahın erken saatlerinde yeniden yayımlardım, sonuçta insanlar eski serileri özledi ve tabii ki bazı eski serilerden olan Hero 108‘in ikinci sezonunu asla es geçmeden yayıma verirdim, böylelikle insanlar bu seriyi tamamen izleme olanağına sahip olur idi. Son olarak, Lyoko Kodu serisini adam akıllı son sezonuna kadar bölüm atlamadan ve zıplamadan yayımlamaya çalışırdım ama ülkemizde tüm bölümleri yoksa hakları hangi şirketteyse gidip, yeniden alırdım ve Türkçe bi’şekilde yayıma verirdim.

Son

Şimdilik benden bu kadar.

2 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir