Türk Oyunları Hakkında Düşüncelerim

60 / 100 SEO Puanı

Not: Öncelikle şunları söylemem gerekli bunlar benim düşüncelerim sadece gördüklerim hakkında bazı yorumlarım.

Evet tüm dünya da olduğu gibi Türkiye’de de oyun sektörü ile uğraşan şirketler ve kişiler mevcut , peki neden diğer oyunlar kadar ilgi görmüyorlar?

İşte burada gerçek düşüncelerimi söyleyeceğim. Çünkü Türkiye’de geliştirilen oyunların birçoğunda yaratıcılık hiç yok aslında bulunması gereken en önemli özellik yaratıcılıktır. Oyuncuların gerçekçi oyunları sevmesi aslında pek yanlış anlaşılmış gibi duruyor. Oyuncuların gerçekçilikten söz etmesi günümüze uyarlanmış oyunlar değil de grafik açısından kaliteli olması anlamında sevildiğini söyleyebilirim.

Konunun aslına dönecek olursak Türk oyunları hakkında kötü düşüncelerimden bir tanesi de alıntı yapılmasıdır. Bunu kime sorsam aynı düşünmüyor ise yalan söylüyordur herhalde. Çünkü Counter Strike oyunu ile oyun dünyasına giriş yapan DUST II haritası türlü oyunlar tarafından şekilden şekile sokuldu fakat sadece grafik ve çevre düzenlemesi ile değiştirildi üzerinde hiçbir değişiklik yaşanmadı. Bu haritayı da bizler o kadar benimsedik ki DUST II için milli haritamız diyenler bile oldu.

İşte dostlar kısaca özetlemek gerekirse Türk oyunları hakkındaki düşüncelerim bunlardır. Yaratıcılık eksikliği + özgünlük bizde ne yazık ki biraz eksik kalmış bu durum benim Türk oyunları hakkında kötü düşünen yanlarımın oluşmasına neden oldu umarım ileride çıkacak olan yerli oyunlarımızda bütün bunlar son bulur.

Yorum yapın