Tank Show – Eski Bir Oyun Yamam

71 / 100

Eskiden geliştirdiğim ama şimdilerde herkese açmaya hazırladığım bir oyun yama çalışmamı sana taktim edeyim ve bu oyun yamamın adıysa Tank Show‘dur.

Yazı İçeriği

Bu oyun yamasının amacı tamamen Battle City‘i savaş odaklıya çeviriyor, aynı zamanda içinde zorlayıcı bölümleri oynamak isteyenler için bekliyor olacaktır. Oyunun içinde 35 bölüm var ve geri kalan 15 bölümü sistem tarafından seçilen biraz normal bölümünü kaydırarak sunuyor. Bu oyun yaması, oyunun grafiği ve renkleri değiştirildi ve bunu yapan kişiyse Starvest‘tir.

Oyun yamanın içerisinde sadece grafikler ve bölümler değiştirilmedi. Bu yamanın içerisinde Türkçe dil desteği ve Construction menüsüne erişimi engellendi ve o alana bastığın an oyun kendini sıfırlayacak, yani ben en azından bu şekilde erişilmesini engelledim. Demek ki bu oyunda oyun içi sıfırlama özelliği varmış, fark etmeden bunu tetikletmişim gibi görünüyor. Bu arada bu resimdeki sürümü oyunun VT02 portudur yani sadece VT02 destekli NES öykünücüsünde açılabilir, diğer tüm öykünücülerde oyun çökecektir.

Gelecek Planlarım

Bu projeye devam edeceğim gibi görünüyor ama çok büyük değişiklikler yapmam fakat bölümleri belki dengelemeye çalışılan bir bilgisayar sürümü gelebilir, grafiği maalesef dışarı çıkartamayabilirim ama ona benzer bir şekilde çizerim. Daha sonra daha farklı bölüm setleri, müzikleri ve daha fazla dil desteği sağlanacaktır ama zamanı gelince yapmaya çalışacağım.

Tank Show oyun yamasından ana oyunu çevirirsem bu oyun ilk baş olarak bilgisayar için geliştirilecektir, daha sonra android için çıkacaktır. Android portundaysa, zorluluğu azaltılmadan ve açılıştan 1 reklam verecek şekilde ücretsiz olarak yayımlanacaktır ama Android portunda seviye yapma özelliği konacaktır, muhtemelen bunu gelecek ay başı başlarım gibi görünüyor.

Son

Şimdilik benden bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir