Skillsite Hizmete Açıldı

68 / 100 SEO Puanı

Birkaç gün önce Skillsite Geri Dönüyor diye bir yazı yazmıştım, Cumartesi günü o siteyi tamamladım ve bugün resmen o siteyi hizmete sokuyorum. Siteyi yaparken neler kullandım ve hangi temayı seçtiğimi sana tamamen anlatacağım.

Genel

Yazıya Skillsite’yi açma planımımdan bahsederek başlayayım, bu siteyi açma planım eski sitedeki October CMS betiğindeyken beri vardı ve o zaman beta olarak açmıştım ama dilediğim gibi bir site olmamış idi, şimdiyse tam istediğim gibi bir site oldu. Bu sitenin amacı ekiple beraber geliştirdiğim oyunların içinde yer alan skill’ler hakkında tamamen bilgi sunan bir yer oldu.

Siteyi yaparken, ana sitedeki gibi WordPress kullandım ve sitede 0 eklenti var ve temasıysa Donovan‘dır. O temayı çok sevdiğim ve o siteye gideceğini düşündüğüm için seçtim. Site girişi 3 kolonlu düşünmüştüm ama sonradan 2 kolona çevirdim ve o sayfada 8’şer adet yazı ve resimle donattım, bu şekilde yaparak skill’e erişimini hızlandırdım. Bir skille basarsan, seni o skill yazısına yönlendirecek ve üstteki bir resime benzer bir sayfaya erişeceksin. O sayfada skill hakkındaki her şeyi öğreneceksin.

Oyunlar sayfasına basarsan oyunların kendilerini görürsün ve o oyunlardan birisine basarsan, daha detaylı bir skill sayfasına erişiyorsun. Böylelikle sitede kaybolmadan daha hızlıca istediğine varırsın ve zamandan tasarruf edersin, o sayfalarda tüm skiller alfabetiktir.

Skill Türleri sayfasına basarsan, oyunların hepsini görürsün ve o oyunlardaki kullanılan skil türleri adı altından hepsine erişirsin ve bu kategorilerin hepsi alfabetik olarak göreceksin ama bu sayfa başta biraz karışık olabilir yinede kullandıkça anlamaya başlarsın.

Son sayfa ise, Hakkında & İletişim sayfası site ve benim hakkında olan tüm bilgileri sana suınmaya çalıştım, bana yazmak istersen diye senin için 3 sütun halinde bağlantılar sundum ve haliyle kullanımı kolaylaştırmak için çabaladığıma inanıyorum.

Son

Bugünlük şimdiden benden bu kadar.

Yorum yapın