SEO Aslında Bir Yalan

65 / 100 SEO Puanı

Bugün sana kendi düşüncelerimi kaleme alacağım bir yazı olacak ve muhtemelen Linux yazımdaki gibi, linç yiyeceğim ama yinede cesaretli davranacağım ve SEO Aslında Bir Yalan diyerek girişi bitireceğim.

Haber Siteleri

İlk olarak, haber siteleri öyle bir hile yapıyorlarki, şeytanın bile aklına gelmezdi. Amaçları insanların yazılarını kopyalamak ve onları kendi sitelerine düzenlemeden veya saçma sapan bir şekilde haber sunmaları insanı deli eder cinsttendir.

Demek istediğim, haberin kendisini okumak için sabırlı olmalısın. Bir haberi açtın ve o haberin içeriğinden çok aynı kelimenin nediri, nasıl yapılırı ve nasıl oluru gibi kelimeleri çoğaltarak 600 kelime yapmak ve habere ulaşmanı zorlaştırmanı sağladığı için, insandan çok google’a çalıştıkları her hâllerinden belli oluyor.

Olmayan İçerik

Bunu daha çok haber siteleri yapar ve sanki o haber olmuş gibi sunulur, insanlar bu şeyleri çok sevmez ve bundan çok iyi seo tuzağı çıkar, bu tuzağa dikkatli olmazsa o kişilere para kazanırsın.

Yâni örnek olarak anlatacak olursam, başlığı x ünlüsü y oyuncusuyla kol kola gezerken x şehrinde gözüktü olur ama içeriğiyse çok anlamsız ve amaçsız bir yazı olmaktadır.

Seni İlk Sayfaya Çıkartacağım Yalanı

Siteni ilk sayfaya çıkartacaklarını iddia eder ama 2 ay geçtiği halde bir türlü istediğin gibi sonuçlanamıyorsa ve üstelik para verdiysen bir bardak soğuk su içmeni öneriyorum.

Adam bu yalan üzerine sitene hacklink çalışması yapma olasılığı var. Eğer bu olayı yaşadıysan, mümkünse siteni indir. Sonra <a href=”siteadi”></a> gibi html kodlarını inceleyin, eğer yabancı geldiyse kesinlikle o kodları silin, eğer anlamıyorsan kodlamadan bir arkadaşına sormanı öneriyorum.

Son

Şimdilik benden bu kadar.

“SEO Aslında Bir Yalan” üzerine 2 yorum

 1. Nacizane fikrim SEO arama motorlarının kendi işlerini kolaylaştırmak için ortaya çıkardığı bir şey. Örneğin fiziksel hayatta siz bir gazete sahibi olun. Bu gazete nin haberlere ulaşmak için öyle taktikler kullanmalı ki, haberler kendisi önde olmak istesin. Bu durumda haberler gazeteye kendi çıkmak isteyeceklerdir. Bunu nasıl yaparlar peki. Ses getirecek şekilde haber olurlar. Benzetmeyi Google a çekersek;
  Gazete Google, haberler web siteleri, muhabirler ise Google örümceği olsun. Muhabirler her habere çok iyi ulaşmak için en iyi habere ödül versinler. Peki haber ödülü nasıl alacak. Örneğin, yüksek sesle bağırarak, ses bombası atarak vb. daha göze batan bir haber olacaklardır. Peki bunu muhabirler nasıl sağlarlar. Dediğimiz gibi ilk önce haber olmayı başarana ödül verip (kendi karizmalarınıda en üst şekilde tutarlar)
  Özetle
  Google->Gazete
  Google örümceği -> Muhabirler
  İnternet siteleri -> Haberler
  SEO -> Haberlerin ses getirecek eylem yapması

  Arkadaşıma katılıyorum. SEO arama motorları tarafından işlerini kolaylaştırmak için ortaya çıkarılmış bir özentiden öteye bir şey değil aslında 🙂 Nitekim bu konu hakkında sabaha kadar yazılsada olur. Delinin 1 i kuyuya taş atmış, 40 akıllı çıkaramamış misali

  Cevapla

Yorum yapın