Rijitsu Oyunlarına Yapılan Yenilikler

59 / 100

Bugün sizlere çok iyi iki haberimiz var, önce yeni projemiz olan Rijitsu Oyunları‘nı tamamladık ve bu tamamladığımız projemizin içinde yer alan oyunlara ufak değişiklikleri yazıyoruz.

Bomber Q

Bu oyunu 2017 yılında ortağımızın eski arkadaşıyla beraber yapmıştı ve maalesef o arkadaşın boş zamanı olmadığı için, projeyi tamamen tamamlayamadılar ama en azından bu sürümü edinenler için birkaç güzellik yaptık.

Bunlar GUI odasına erişilmesini engelleyen bir kod, giriş kısmına telif hakkı metinleri, 4 adet bölüm ve bomba sayacını oyuna ekledik. Oyunun menüsünde iyi bir yenilik ve ayrıca oyunun giriş odasını telif hakkı odasından erişilmesi içinde değişiklikler yapıldı. Oyunun iki büyük hatası olan bölüm yazısı süresi bitene kadar gözüküyordu ve oyunun içinde kullanılan Upheaval Pro adlı yazı tipini gösterememe sorunlarını giderdik.

Mini Adventure Remix

Mini Adventure Remix oyunu aslında ortağımızın Ichinose Studios döneminde yaptığı ama bir türlü içine sinmeyince Rijitsu döneminde yeniden ele alarak, tamamen kendi emekleriyle ortaya çıkan ama kısa süren zor bir oyundu.

Bu oyuna Bomber Q kadar yenilik yapılmasa bile, en azından yine de 6 tane işlem yapılmıştır. İlk olarak oyuna fazladan 1 bölüm daha ekledik. Oyunun karakter seçme metodunu ve daha sonra oyunun karakterlerin boyutunu ve son olarakta oyunun 1. bölümüne ufak dokunuşlar yaparak değiştirdik. Oyunun yine üstteki oyun gibi yazı tipini okuyamamaktan müzdaripti ve o oyunun yazı tipiyse Romulus olarak seçilmişti. Ayrıca oyunun menüsünde yer alan sosyal medya düğmeleri silindi ve silinme sebebiyse Rijitsu‘nun kapanmış olmasıdır.

Coffee And Beans

Bu oyun aslında Super Game Pack II‘deki yayımlanan sürümünü baz alarak düzenlediğimiz için, bu nasıl bir grafik diyebilirsiniz. Oyunun tüm çizimleri yine ortağımıza aittir.

Oyuna özellikle en büyük yenilik olarak, çoklu dil sistemi ve oyuna en küçük yenilik olarak telif hakkı metinleri olarak eklendi. Oyunun menüleri ve aynı zamanda oyunda yer alan tüm düğmeler 700×700 küşürlü rakamdan 512×512 düşürülmesi maksatıyla değiştirildi. Son olarak evet bu oyunda da yazı tipi sorunu mevcuttu. Oyunun ilk etapta kullanılan yazı tipi aslında LCD idi ama ortağımız o yazı tipini sevmedi ve yeni yazı tipi olarak Anton‘u seçmiştir. Tabii ki bu seçilen yazı tipini oyuna aktarmayı başardı.

Space Ship Andromeda

Bu oyunu daha çok Spacia olarak biliniyor ama asıl adı Space Ship Andromeda‘dır. Oyunun tüm çizimleri, bölümleri ve programlaması tamamen yine ortağımız tarafından yapılmıştı.

Oyunun içinde yer alan dil seçimi özelliğine ilk kez, dil seçilmemişken oyuna girmesini engelleyen bir sistem yazdık ve bunu ilk kez denedik. Oyunun içine 5 adet daha bölüm yapıp, ekledik. Oyunun içindeki bölümleri gösteren metodu daha basitleştirmek için, LayoutName fonksiyonundan faydalandık. Oyunun içinde yer alan tüm telefon özellikleri silindi. Bu listemizde yer alan yazı tipi sorunu olmayan, tek oyundur.

Anti-Zeko Adventure

Ortağımız, bu oyunu 2018 yılından belki daha erken dönemlerden beri deli gibi uğraştığı ama elindeki yedeğin 2018’in başlarında olan bir yedek olduğu için, maalesef oyunun tüm bölümleri silinmiş bir vaziyette ortaya çıktı ama bu oyunun pakette olmasının başka bir sebebi daha var. Oyun asla yayımlanmamıştır ve bu paketteki en değerli oyundur.

Maalesef projeyi açana kadar çok uğraştık ve bu sefer ortağımız oyunun müziklerin olduğu tüm event-sheet dosyalarını temizlemek zorunda kaldı ve eğer böyle yapmasaydı, muhtemelen açamayacaktık. Bu oyuna yapılan tek yenilik, girişe tam ekran özelliği yazılması oldu. Oyunun son ekranı, font sistemini okuyan özelliğe ufak bir aile desteği eklemek şartıyla ve son olarakta hikaye yazısının stilini değiştirdik. Oyundaki giderilen hatalar ise, ana karakterlerin çarpışma metodu ve ikincil karakterin deli gibi ana karakterden bağımsız şekilde ilerleme sorunları vardı, artık yok edildi. Son olarak bir süreliğine diyalog sistemini çıkardık. Sebebi, oyunun hatalı çalışmasına neden oluyordu.

Son

Pakette yer alacak oyunlar şimdilik bu kadar ama sonraki güncellemeler, diğer oyunları da getirecek ve var olan oyunlara da eklemeler yapacağız. Ayrıca başlatıcı yazılımını oyunlardan bağımsız yaptık diyerek, yazıyı bitiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir