Rijitsu Neden Sürekli Sistem Değiştirdi?

50 / 100

Bugün Rijitsu‘nun yaptığı hatalardan bahsedeceğim, ayrıca bu hataya nasıl düştüğünü ve düzeltmek yerine, daha fazla hata yapmalarına sebep olan, sürekli sistem değiştirme üzerine yazacağım.

Yazı İçeriği

Rijitsu ilk etapta Drupal ile yayıma başladı, daha sonra HTML5+CSS3 destekli bir temayı düzenleyerek Posade adını verdikleri bir betik kullandılar, daha sonra WordPress‘e geçtiler, son olarakta Joomla kullanmışlar. Yani yayım hayatı boyunca 4 adet betik değiştirmiş oldular.

Peki bu davranışlarının sonucu ne oldu? Sitelerini sürekli değiştirmelerinin sonucu, artık güvensiz bir grup olarak anılmasına ve google bile o siteyi cezalandırmayı da es geçmedi. Joomla‘dan sonra, çok geçmeden site kapandı. Rijitsu‘nun ana kurucusunun kafasındaki siteyi yapamadıklarından veya istediği gibi hem sorunsuz ve hemde ücretsiz bir betik bulmak istemesinden dolayı, sitesi habire betik değiştirip, durdular.

Son

Rijitsu‘nun kapanmasından sonra çıkan, tüm hataları sizlere açık bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Şimdilik benden bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir