Real Balloon! Yayımlandı

13 / 100

Bugün sana dün bir oyun yayımladım ve oyun hakkındaki düşüncelerimi ve planlarımı anlatacağım ama önce Real Balloon! Yayımlandı diyerek girişi bitiriyorum.

Genel

Bu oyunu yaparken aslında bu ekibi yeni kurduğum dönemlerin başlarına denk geliyor ama bu oyun o zamanlarda Balls! Real Ball olarak biliniyordu ve oyun sistemi tamamen bitmişti, sadece reskin (yeniden tasarım) yaparak ve adını değiştirip sunmamı bekliyordu, o zamanlarda Masao no Bouken‘e hız vermiştim ve haliyle oyun öyle köşede ağlıyordu. (Oyunlar canlı değil Ayhan) Bende dayanamadım ve bu oyunu dün oyunu elden geçirip, insanlara sundum ve haliyle oyun çok beğenildi.

Oyunu beğenmelerine rağmen, oyunu ilk başlarda çok anlamadılar ama ben anlattıkça oyunu anladılar ve oyunu oynamaya başladılar, oyunu sevenlerde güzel öneriler sundular. Mesela skor sistemi ve seviye sayısı yoktu, bunu oyuna dün ekledim. Herkes denedikçe bir şeyler öneriliyor ve bende o önerilere göre oyunu daha iyi bir şekilde sunmaya çalışıyorum.

Real Balloon! Planlarım

Bu oyuna devam edeceğim, her hafta sonu bir şeyler ekleyerek insanlara sunmaya çalışacağım. Oyun içerisine yeni tuzaklar eklenebilir. Bu tuzaklar ise, değişik olacaktır ve bölüm sayısı şu an 9 ama ileriki planlarda 30 bölüm yapabilirim ve böylelikle daha fazla oynanası hale gelir. En azından gelecek hafta gerçek balonun yeri değişecek ama çok zorlaştırılmayacak şekilde yapacağım. Arka planlar zorluğa göre renk değiştirecektir ama yazılar olduğu gibi ana renginde kalacak.

Daha sonra, oyunu Android için çıktılamaya çalışacağım ve eğer başarırsam, o sürümü reklamlı bir şekilde herkese açık sunacağım, merak etmeyin reklam sadece menüde olacak ve tam ekran olarak sunulmayacağını rahatça söyleyebilirim, umarım bu reklam şekli göze batmaz. Android sürümünde başka neler olabilir, onu zaman gösterecektir.

Düşündüğüm Şeylerin Listesi;

  • Düşmanlar: 8, 6, 4, 2, A, M
  • İyiler: 1, 3, 5, 7, 9, 0, B ve W

Real Balloon! Düşüncelerim

Oyunu yayımlarken, insanların bu oyunu rahatça anlayacaklarını ve bitirebileceğini düşünmüştüm ama oyunu anlamamalarını düşününce hayalkırıklığına uğradım, haliyle oyunu herkese anlatmak zorunda kaldım. Onun dışında bu oyunda ilk defa pixelart çizim kullanmadığım için çok mutluyum, tabii tüm işi Ballooning yazı tipine yıkacak kadarda tembelim, o konu için yapabileceğim bir şey yok. Oyunun rengini kafamdan seçtiğim halde çok iyi uyumluluk yakaladığım için, sanırsam çok şanslı bir şekilde yolunda gitti.

Son

Şimdilik benden bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir