Oyun Yapma Programlar Partisi

63 / 100

Bugün bir ironi üzerinden oyun yapan kişilerin yaptığı büyük bir hatayı kaleme alacağım ama ironi kokan başlığı yeniden yazarak girişi bitireyim Oyun Yapma Programlar Partisi.

Yazı İçeriği

Oyun Yapma Programlar Partisi ya da kısaca OYP olarak, senin oyun yapmandan çok, yaptığın oyunun motorunu çekiştirmek ana amacım oluyor. Bu ana amacıma ulaşmak için, her geliştiricinin emeğini sömürmeyi seviyorum ve geliştiricilerin ne dediğini de umursamıyorum. Bu sayede geliştiricinin emeklerini yok ederek veya linç ederek, insanlara kendi partimden bahsetmiş veya sürekli akıllarına girmiş oluyorum.

Senin geliştirdiğin oyunun kullandığı oyun motoru Unity değilse, bu partide yer alamazsın. Bu partide yer almak için, önce Unity kullanarak bol assetli oyun üretmelisin, sonra bana özelden ben Unity-like demen yeterlidir ve seni saniyede partiye alıyorum. Daha sonra, senin amacını oyun motorun Unity dışında kullanarak yapılan oyunları topa tutman ve onları eleştirip, yerin dibine gömmen yeterli olacak ve insanların kafasında sadece Unity ile oyun yapabilmeyi sokmalısın. Başka yazılımları da yoksayacaksın, aksi halde geliştiricilere kendini çekemezsin.

Oyun yapmak için sadece programlama dili bilmen yetecektir. Daha sonra, hiçbir iş yapmadan, kodlama dili bilmeyen ama güzel programlar sayesinde, oyun yapanların işlerine çomak sokmak partinin 2. amacıdır. Oyun yapmak sadece, programlama bilenlerin işidir, diğerleri oyun yapmıyor ancak öyle yaptıklarını düşünüyorlar. Ancak oyun yapmayı düşünmediklerine inanmıyorlarsa, o zaman onlara bunu sağlamak zorundasın.

Bir de bu adamlar ekip kuruyormuş, senin o ekibe girip, o ekibi bozman gerekiyor. Aksi halde bu partiye zarar verirsin ama hiç düşünmeden hareket etmelisin, sakın ha kendi adına düşünme. Bırak düşünmeyi, parti olarak ben senin yerine düşünürüm.

Son

Biraz fazla mı üstüne gittim, bilmiyorum ama bu olayları kalp kırmadan ve isim vermeden en iyi anlatım şeklimden faydalandım ve ortaya en ironi kokan ama en gerçekçi yazımı yazdım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir