Over Again Projesinin Akıbeti

58 / 100

Uzun zamandır adı duyulmayan ama bir aralar geliştirmeye çalıştığımız oyunlardan bir tanesi olan Over Again hakkında yazı yazmak istedik ve bugünkü konusuysa, Over Again Projesinin Akıbeti olacaktır.

Yazı İçeriği

Over Again oyunu aslında değişik bir proje olacaktı ama tam olarak, istediğimiz gibi programlayamıdığımız için duyurmamıştık ama biz bu projenin sistemini heba etmek istemedik, bu sefer oyunu deniz temalı bir oyuna çevirmeye karar verdik. Bu oyunun sisteminde düşmanlar, bölümler ve karakterlerin hepsi kendi içinde rastgele olarak sunuluyor. Bu sayede oyunu bitirmek için, gerçekten şanslı olacaksın ve tabii oyunu bitirmekte o kadar basit değil.

Oyunun yapamadığımız kısmıysa Super Mario Brothers sistemindeki kullanılan blok kırma olayıydı ve o kısımda takıldık. Eğer yapabilseydik o sistem mükemmel olacaktı ama ne hikmetse bunu yapamadık. Oyunu yaparken baz aldığımız oyun aslında bir oyun yaması olan Super Mario R. idi, o oyun yamasının ana sistemini kodlamayı başardığımıza şaşırsak bile, Super Mario Brothers oyununu kodlayamadık.

Son

Şimdilik bizden bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir