Netojuu no Susume

Netojuu no Susume

Hazır yeni bitirmişken, sıcağı sıcağına eleştirebileceğim bir seri daha oldu ve bu serinin adıysa Netojuu no Susume‘dir. Seri hakkındaki düşüncelerimi sana sunmaya çalışacağım.

Yazı İçeriği

Bu serinin diğer adları

Diğer Adları: Recovery of an MMO Junkie, Net-juu no Susume, ネト充のススメ

Bu resime göre seri shipleme üzerine kurulu olabilir ama gerçekten öyle bir seri değil, sadece son 2 bölümü o duruma evrilmiştir. Seri 30 yaşlarında işten istifa eden Morioka Moriko bu kıza bu ismi veren yazarın alnından öpeceğim, Moriko‘muz önce NtrSaga adlı oyuna giriş yapmayı dener ama oyun kapanınca Fruits De Mer adlı bir MMORPG oyununa erkek karakter ile Hayashi olarak başlar. Sakurai Yuuta‘ysa kız bir karakter yani Lilly ismiyle o oyuna başlar. Bu ikilinin aşkı zamanla gerçek hayatlarında kesişir. İlk baş Sakurai ve Moriko çarpışırlar ama Moriko orada bayılır, Sakurai onu hastaneye götürür ve olaylar ilerlemeye başlar. Aynı gün Hayashi (Moriko) başından geçenleri karşındakinin Sakurai (Lilly) olduğunu bilmeden, cinsiyetini değiştirerek anlatır. Sonra Sakurai şüphelenerek olayın izini sürer.

Sonrası zaten malum, tüm gizemleri zamanla çözer. Her olayı yazmayayım, zaten yeterince spoiler koklattım. Bölümler gerçekten iyi düşünülmüş ama sanki 9. bölüm biraz olmasa da olurmuş dedirtti diyebilirim ama oyun bölümleri cidden güzeldi. Karakterlerin ara ara chibi formatına dönüşmesi, olaydan birazcık uzaklaştırsa bile çok komik olduğu için, beni güldürmeyi başardı. Oyun üzerine çıkan serilerin azlığından dolayı oturup, izlenebilecek bir seridir. Aşk sevmeyenlere hitap etmeyecek ama yine de oyun ortamını görmeniz açısından bir kaç bölüm izlemeye değer diye düşünüyorum. Hem gerçek ve hemde oyun dünyasını dengeleyen bir yapım olmuştur ama 10 bölümcük sürmesi üzdü beni, daha çok istiyordum ve olaylar daha yeni yeni şekilleniyordu, umarım devam serisi gelir. Çünkü serinin tadı hala damağımda kaldı. Bu seride asla düşman yok, bu yüzden çok sevdiğimi de eklemek istedim buraya.

Morioka Moriko karakteri hem sakar ve hemde acıkınca habire karnından ses çıkınca utanan bir karakterdir. Bu aynı zamanda, oldukça karamsarlığa batmışta diyebiliriz. Sakurai Yuuta ise, oldukça çok çalışan ve aynı zamanda Morioka Moriko gibi oldukça utanan bir karakterdir.

Serinin çizimlerine geçeyim, gerçekten güzel bir çizim stiline sahiptir. Serideki hem oyun ve hemde gerçek dünya karakterlerin tasarımları oldukça içine çekti. Serinin dünya tasarımları güzeldi ama oyun dünyası ana dünyaya göre hem canlıydı ve hemde oldukça açıktı. Oyundaki canavarların tasarımı da oldukça hoştu. Skill’lerin kullanımını az gördüğümü söylemem mümkün, keşke bizi biraz daha oyun skilleriyle tanıştırtabilirdin seri. Netojuu no Susume‘nin mekan sayısı biraz az kalmış diyebilirim, keşke birazcık daha çoğaltılsa dediğim anlarda oldu.

Bu serinin sesleri, oldukça hem güzel ve hemde gerçekçi olduğunu söyleyebilirim. Animedeki MMO sesleri oldukça iyi yapılmış, konuşan karakterlerin ağızları oynuyor daha ne olsun ki? Müziklerini çok sevmedim, o yüzden hem açılış ve hemde kapanış müziklerini atladım. İlk etapta dinlediğimde sararsa hep dinlerim ama sarmazsa 3:00 dk. atlıyorum. Kalan dakikaların keyfini çıkardım.

Son Sözler

Seriye bir puan verecek olursam, 10 üzerinden 8 verilebilir. Şimdilik benden bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir