Netflix’in Saçmalıkları

65 / 100

Bugün aslında uzun zamandır yazmak istediğim ama bir türlü cesaret edemediğim bir yazıyı yazacağım ve bu yazımın konusuysa Netflix’in Saçmalıkları üzerine olacaktır. Hazırsan, yazıya geçeyim.

Yazı İçeriği

Öncelikle şuna açıklık getirmek istiyorum, insanların ne düşündüğüyle alakalı olmayacak ve bu sadece kendi düşüncelerim olacaktır diyerek girişi resmen sonlandırıyorum. Uzun zamandır, biliyorsun ki, Netflix ülkemde yayın yapan bir internet yayım şirketidir.

Netflix‘in dizileri veya animelerini izleyen birisi olarak, son dönemde Minnoşlar dizisi yüzünden adı öne çıkmış olup, RTÜK tarafından ihtar çekilmiştir. Dürüst olayım, ömürümde ilk defa RTÜK’ün yanındayım. Serilerinde LGBT konularını ansız veya gereksiz bir şekilde işlenmesinden tutun, küçük yaşlarda olan bir kız çocuğun dizisini büyük insanlar izlesin diye yapmak, bu firmanın öne çıkan 2 rezilliklerden bir taneleridir.

Ben Netflix üyesi değilim ama internetten edindiğim bilgiler ve sadece bir iki animesini izlediğimden yola çıkarak, firmanın kendi yaptığı hemen hemen her serilerinde LGBT konularına denk gelmekten usandım. Bir seriye odaklanıyorum ve izlerken keyif alırken bunlarla karşılaşmak, tüm seyir zevkimi bozuyor ve bu sayede bir daha yüzüne bakamıyorum.

Onun dışında küçük çocukları, kötü şeylere özendirmesi üzerine de gündeme gelmiştir. Zaten ne olduğunu biliyorsun, yazmama gerek yok. Bu şeyleri görünce, insan bir dur demesi gerekiyor ve bazı kuralların gelmesinden yana olduğumun altını çiziyorum. Belki bu kadar insanların göze sokmasalardı, daha iyi bir yer olabilirdi ama bunların olması, izlenebilirliği öldürüyor. Hal böyle olunca da, bir süre sonra zaten, izleyecek bir şey bulamıyor ve hesabını kapatma düşüncesine giriyorsun. Emin ol, eğlenmek için bin farklı yol bulunuyor.

Son

Okuduğun için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir