Masao no Bouken Yağız’ın İncelemesi

Merhaba arkadaşlar. Ben Yağız. Bugün sizlerle birlikte Hemoloya Games’in yapmış olduğu demoda olan Masao no Bouken’i birlikte inceleyeceğiz.

Oyunun İçeriği Hakkında

2. Özel Nesne Olan Kristal

Oyunun normal nesneleri dışında Yinyang felsefesine uygun olarak özel nesneler var. Bu bahsi geçen Yingyang felsefesine uygun bulunan nesneleri aldığımızda sol tarafta çıkan tabloda görebiliyoruz. Bu nesnelerin hepsinin iyi özellikleri var fakat bir bedel karşılığında bunları kullanabiliyoruz. Bunlar nedir mesela ? Puanımızı azaltıyor, canımızı azaltabiliyor. O yüzden kullanmadan önce biraz düşünmeli ve mantıklı kullanılması lazım. Nesnelerin hem artı hem de eksi yanlarını aldığımız zaman NPC’ler bahsedecektir.

Bizi ilk bölümden karşılayan Deli Ayhan

Biraz NPC’ler den bahsedelim. Oyuna başladığımızda neden burada olduğumuzu, Yinyang felsefesine uygun olan özel nesneleri anlatıyorlar. Kendilerine has konuşma tarzları var. Oyunun şuan demo halinde toplam 8 tane (Deli Ayhan, Zen’ya Hakase, Jasmin Jiamovic, Hana Senki, ??? Zenko, Amaya Kara, Amaya Hoshi ve Hayabusa Wakabayashi) NPC bulunmaktadır. Hepsi kendine has hikayeleri var. Bence gayet hoş.

İstatistik Tablosu

Bu bizim bölüm içerisindeki istatiğimiz. Canımızı, puanımızı, nesnemizi, kaçıncı bölümde olduğumuzu ve süremizi gösteriyor. Gayet güzel bir istatistik tablosu. Sade ve kullanışlı bence.

Arkadaşla Oyna seçeneğinde karşımıza çıkan menü

Oyunda “Arkadaşınla Oyna” seçeneği var. Fakat biraz hatalı orası. Yeşil karakter daha hızlı koşuyor ve maalesef tamamen ona bağlıyız. Oyunu sadece o bitirebiliyor. Mavi karakterimiz sadece arkadaşınla oyna seçeneğinde nesneleri toplayabilmekte 🙁 . Fakat bu mod daha beta da. O yüzden şimdilik bu konuyu burda kapatıyorum. Oyunun tam sürümü çıkınca bu konuya geri döneceğiz 🙂

Oyun Hakkında Puanım ve Düşüncelerim

Oyunun daha demo da olduğunu düşünürsek 10 üzerinden puanım 8. Neden 8 ? Çünkü her bölümün neredeyse aynı tasarımda. Bazı bölümlere dizayn olarak farklı şeylerde eklenebilir. Bir de her bölümü geçtiğimizde müzik tekrardan başlıyor. Bu da birazcık can sıkıyor. Fakat onun dışında oyun gayet güzel. Oyunu hala denemediyseniz buradan hem Windows hem Linux işletim sistemi olarak seçenekleri var. İyi oyunlar dilerim.

Yorum yapın