Masao no Bouken “Risk Altında”

14 / 100

Bunu yazmamak için, kendimi tutmayı denedim ama bugünümü ve sonraki planlarımı alt üst eden grafiker arkadaş projeyi terk edip, gittiği için Masao no Bouken “Risk Altında” olduğunu ve niye bu oyun tehlikede, sana onu anlatmaya çalışacağım.

Genel

Nasıl yazmaya başlasam bilemedim ve öyle lafı evirip, çevirmeyi de sevmem. Olaya direktman olarak giriyorum, bu güzide oyunumun başı cidden belada. Oyunumun grafikeri, okul başlamadan önce “az bile olsa yaparım” diye söz verip, şimdi okul açıldığında “yapamam” diyerek niye beni yarıyolda bırakıyorsun arkadaş, ben tüm planları ve yetiştirme zamanımı senin çizimlerine göre ayarladım.

Bu oyunu sürekli ertelemekten ciğerim soldu, ciddi anlamda diyorum. Bu sefer ki olay cidden sinirimi gerdi ve sabah bu oyun için hazırladığım planı yapamadan, günü bitirdim ve şuan tek yaptığım şey ne biliyor musun? Sadece karakterin çarpışma tespitini değiştirmek oldu ve onu da mecburen yaptım. Şu an bana yazık değil mi? Ben oyunu tamamlamaya çalışıyorum ama illa bir yerden gereksizce patlak veriyor. Ya insanlar işi bozuyor yada oyundaki sistemsal hatalar. Sistemsal hatalara tamamımda, insanların bu işi bozması sigortamı arttırıyor.

Ne Yapacağım?

Yapacağım ilk şey, bundan sonra sunucuya girmeden önce, 16 yaş üstü olması ana şart olacak. Arkasından bir test, arkasından CV veya özgeçmişi ve sözleşme imzalanacaktır. Eğer bu sözleşmeye göre ekipten ayrılırsa, tüm emekleri tamamen kalıcı olarak silinecek, 100 yıl kalıcı perma ban ve birkaç sene boyunca hiçbir şekilde iletişim kurulmayacaktır.

Bundan sonra eskisi gibi öyle beni yarıyolda koymak, artık yasak. Proje bitene kadar, bana yardım edeceksin ve proje bitip, yayımlandıktan sonra, istediğin gibi çıkabilirsin ama proje anında yapılırsa, ciddi anlamda diyorum. Emeklerini kalıcı olarak o projeyle birlikte yerin altına gömerim.

Son

Bugünlük benden bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir