Mars Gezegeni Hakkında

67 / 100 SEO Puanı

Uzun zamandır insanlar uzaya yolculuklar yaparak Dünya’dan kopmak istiyor.Peki neden uzay hevesi neden insanların içini bu kadar kapladı?

Yeni gezegen arayışları kısaca yeni yaşam alanları aramamızın sebebi aslında biraz “Çevre Kirliliği” evet artık dünyamız o kadar kirlendi ki , aldığımız oksijen biz insanlara zarar vermeye başladı. Bilim insanları bunun insanlar için zararlarının olduğunu bildiği için ileride daha fazla kirli havadan kaynaklanan solunum hastalıkları gibi daha bir çok hastalığın insanlar için daha fazla tehlike yaratmaması için yeni bir gezegen aradıklarını düşünebiliriz. Bu konuda en önde gelen gezegeni biraz tanıyalım MARS.

Mars‘ta bir gün 24 saat 37 dakika olarak işlemektedir. Mars‘ta geçireceğiniz bir yıl dünya tarihi ile 687 güne denk gelmektedir yani yılbaşı kutlamalarınızı biraz ertelemeniz gerekecektir. Mars yaz aylarında bile sıcaklık en fazla 10 dereceye kadar yükseldiği için insan vücudunun şartlarını biraz zorlar bundan dolayı insanların orada yaşaması biraz daha zorlaşır, gündüzleri böyle ise gecelerini düşünmek bile insanın tüylerini ürpertiyor.

Aslında kendi düşüncelerimi söylemem gerekirse bence bir gün insanlık uzayda yaşama elverişli bir ortam kurmayı başaracak. Çünkü yıllar önce imkansız olan bugün çok sıradan bir hal aldı uzay için neden aynısı olmasın ki? Eğer gerekli çaba gösterilip sabırlı davranılırsa bu konuda insanlığın çok ilerleyeceği aslında gün yüzü gibi ortada fakat sadece üzeri biraz tozlu o tozları temizleyip başarıya ulaşmak için sadece biraz çaba sarf etmemiz lazım.

Yorum yapın