Kan Gölü Fabrikası Nasıl Geliştirilecek?

67 / 100 SEO Puanı

Bugün sana, uzun zamandır ekiple beraber geliştirdiğim ama tam yayımlanacakken onu yazan arkadaş ekipten çıkınca tüm verileri silinen Kan Gölü Fabrikası adlı oyunu nasıl geliştireceğim, bunu senin için kaleme alıyorum.

Nasıl Yapılacak?

Feels

Öncelikle text-based tarzında olup, kendi maceranı kendin seçerek ilerleyeceğin bir oyun olacak Kan Gölü Fabrikası. Bu oyunda amaç, tuzaklara düşmeden, yalan söylemeden ve hile yapmaya kalkışmadan oyunu bitirmeni istiyor. Oyunun kısa amacı bu.

Oyunu Construct 2 yazılımını kullanacağım ve bu sefer 1 eklenti kullanma planım var, bu eklentinin adı NWjs_ext(*)’dir. Eklentinin amacı normal nwjs eklentisini daha çok genişletiyor ve bunun için kullanacağım. Oyunda Türkçe dahil, İngilizce, Fransızca ve Japonca dillerini destekleyeceği için çoklu dil sistemine uygun bir şekilde yazacağım, son olarak bu oyunu telefonda ve pc’de ayrı bir tasarım anlayışı olacak, bu sistemi yapmam için önce oyunu bilgisayara çıkartıp, arkasından telefona çıkartacağım ve oyun gerekmedikçe güncelleme almayacaktır.

Not

  • NWjs_ext eklentisi sadece oyunun bilgisayar sürümüne özel olacaktır.

Son

Bugün benden bu kadar.

Yorum yapın