Kabuk Games Şirketini Tanıtıyorum

57 / 100

Bugün sana çok sevdiğim Türkçe konuşan bir Rus arkadaşımın şirketinden bahsetmek istiyorum ve bu şirketin adıysa Kabuk Games‘tır, şirketin öne çıkan oyunlarıysa Alchemist’s Castle, Arranged ve Alchemist’s Artifact şeklindedir.

Genel

Kabuk Games şirketinin başında Anton ve İbrahim Hakkı Uslu tarafından 2017 MetuTech Atom‘da kurulmuştur. Şirkette şu an 2 kişi çalışmaktadır ama duruma göre arkadaşları veya o arkadaşların eşleri de olaya dahil olmaktadır. Geliştirdikleri oyunları bilgisayar, telefon ve konsollar için üretmektedirler. Kullandıkları oyun motoruysa Unity Game Engine şeklindedir.

Firma ilk olarak, Alchemist’s Castle oyununu çıkardı ve çıkardıktan kısa bir süre sonra, hemen 2 ödülünü birden almaya hak kazanmıştır. Bu ödül sayesinde firmanın oyunu öne çıkmasına neden oldu.

Daha sonra 2020 yılında Semchenko‘lar, herkesi şaşırtan bir oyuna imza atarlar, bu oyunun adı Arranged olup, oyun türüyse Görsel Roman‘dı ve maalesef, firmaya iyi bir para kazandıramamış ama yinede meraklıları için çok iyi bir oyun olduğunu söylemek istiyorum. Son oyunuysa ilk oyunlarının devam serisi olacak ve o oyun hala geliştirilmekte ve o oyunun adıysa Alchemist’s Artifact şeklindedir.

Oyunları

2017

  • Alchemist’s Castle

2020

  • Arranged

ÇOK YAKINDA

  • Alchemist’s Artifact

Son

Bu hafta yeni bir şirketi sana tanıtmaya çalıştım, umarım bu firmayı seversin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir