Hemoloya Games Yenilendi

9 / 100

Uzun zamandır sitemiz dandik bir betik olan October CMS‘den, sağlam bir betik olan WordPress‘e geçildi. Bu yazıda hem haber niteliğinde ve hemde geçiş dönemindeki olası olayları veya hatalarını sizler için kaleme alıyoruz.

Haber İçeriği

Eski ana sitemizde statik sayfa eklentisinin menü kısmı çoklu dile uygun tasarlanmadığı için, sitemizi bir türlü dilediğimiz gibi çoklu dile çeviremiyorduk ve bu sebepten dolayı, kitle kaybediyorduk. Bu sorunu aşmaya çalıştık ama ne adam gibi çözümü ve ne de eklentisi vardı, düne kadar bu sorunu çözemediğimiz için canımıza tak etmesinden dolayı ekipçe betik araştırdık ama olanların maalesef editörleri ciddi anlamda hem çöp ve hemde kötü olduğunun altını çizeriz. Bu yüzden son çare olarak WordPress‘i kurduk ve blog olarak başladık. İlk olarak blog olarak başlasak bile, şimdi bildiğiniz gibi sitemiz güzelce oldu.

Bu siteyi yaptıktan sonra ilk işimiz community kısmını çöpe atmak zorunda kaldık ve bu sayede eski yazılarda silinmek zorunda kaldı. Bu yüzden artık, ekibimizdeki herkesin yazmasını sağlamak zorundaydık. O yüzden hem phpKF betiğini ve hemde OctoberCMS betiğini sildik. Eski yazılardan çok az bi’şey alındı ve o yüzden çokla 404 hatası olacaktır.

Sitemizdeki eklentiler;

  • Akismet Anti-Spam: Botları durdurmak için,
  • RSS Aktarıcısı: phpKF için,
  • Multilanguage by BestWebSoft: Çeviri için,
  • Kırık Bağlantı Bildirici: Bozulmuş bağlantıları denetlemesi için,

Sitemizdeki temalar;

  • GeneratePress: Şu anki temamızın adı,
  • Twenty Twenty: Her ihtimale karşı yedek tema,

Olası Sorunlar

  • Eski url sayfaları çökecektir.

Son

Şimdilik bizden bu kadar.

4 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir