Super City Tank

Geliştiricilere Oyun Önerisi: Super City Tank

67 / 100

Bugün sana geliştirmeye değer yeni bir oyun önereceğim ve bu oyunun adıysa Super City Tank‘tır. Bu oyundaki amacın kaleyi koruyarak düşmanları vurmak üzerinedir ve bu yazıda nasıl yapardım sana ondan bahsedeceğim.

Genel

Super City Tank Select

Bu oyun Cool-Spot tarafından 1 Ocak 2010 yılında Family Computer Clone sistemler için üretilmiştir ve bu oyunun ana dili Rusça olup, gerçek adıyla Супер Город Танк şeklindedir ve bu oyun Battle City adlı oyundan baz alarak geliştirildiği için, oyunda çok fazla değişiklikler sizleri bekliyor.

Oyun sadece grafiksel değişiklikler yapılmamıştır bu değişiklikler ise, yeni özel yetenekler ve oyundaki tüm bölümlerini değiştirilmesi sağlanmıştır ve ayrıca bu oyunda 2 özellik eklenmemiştir. Bunlar, ölüm sonu puan sayma ve bölüm tasarımı yapan Construction adlı oyun modudur. Oyunu oynamak istersen FCEUX adlı NES/FC/Dendy öykünücüsü ile oynamanı öneriyorum.

Nasıl Yapardım?

Öncelikle oyuna güzel bir ad seçerdim ve bu ad muhtemelen Tank’n’Game olur idi. Oyunun amacı ve sistemsal bir değişiklik yapılmazdı ve hatta oyuna dokunmadan olduğu gibi Windows, Linux, Web, Android sistemlerine aktarırdım ama oyuna yeni birkaç özellikler yazardım ve bu sayede oyuna daha fazla değer vereceğim.

Oyuna 3 sistem daha eklemek istiyorum ve ilk sistem ise, o kaldırılan bölüm tasarlama özelliğini geri getireceğim ve ona bir özellik daha katacağım, bu özelliğiyse tüm bölümleri dilediğin gibi değiştirebilmek ve o değiştirdiğin bölümleri başkalarına paylaşma özelliği kazanacak ve bu sayede bu oyunu daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacağım.

2. ekleyeceğim sistem ise Ayarlar sistemidir, bu sistemde oyunun kalesini kapatma veya açma, sesleri kapatma veya açma ve oyunu renksiz (siyah & beyaz) olarak oynama özelliğini katardım, bu sayede oyundaki ayarlar sayesinde oyun daha fazla eğlenceli hale getirirdi diye düşünüyorum.

3. ve son olarak ekleyeceğim sistem ise, modlama özelliği. Bu modlama özelliği derken, grafiksel, sesler veya bölümler şeklindedir. Modlamaları menü sekmesinden eklenti indir kısmından indirebilir ve yükleyip, oyunu oynaman mümkün olacak.

Oyunun Android sürümü reklamlıyken (reklam sadece menünün altında olacak) diğer sürümlerindeyse asla reklam koymadan bedava olarak yayımlardım. Oyun tutarsa sürekli geliştirirdim ve insanların isteklerine cevap verirdim ve bu oyunu online oynamak mümkün olacak ama ilk etapta getirmezdim, asıl olay sistemi tam yaparak sunmak olacaktır.

Son

Bu oyunu yeniden yapan kişi çok kazançlı çıkar, benden söylemesi ve şimdilik benden bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir