Geliştiricilere Oyun Önerisi: Road Worker

65 / 100

Bugün senin için güzel yeniden yapabileceğin, bir oyun önerisi yapacağım ve bu oyunun adıdır, Road Worker.

Genel

Road Worker oyunu bilinmeyen bir tarihte Nice Code tarafından Family Computer Clone, VT02 ve VT03 Destekli Famicom platformlarında oynanabilmektedir. Bu oyun aynı zamanda, VT02 platformlarında: Road Man ve VT03 platformlarındaysa, Repair Urgently olarakta bilinir.

Oyunun VT02 veya düz sürümünü oynamak istersen, FCEUX veya Nintendulator oyun öykünücüsü yeterlidir ama VT03 sürümünü oynamak içinse sadece Nintendulator yeter. VT03‘lü sürümünü FCEUX ile açarsan, maalesef bozuk görüntü elde edersin ama en azından açılış müziğini dinleyebilirsin.

Nasıl Yapardım?

Önce oyunun sistemini olduğu gibi aktarırdım, yani yolları yine sen yapardın ve daha fazla yol varyasyonları koyardım. Bu arada oyunun amacı kötü yolları tamir etme üzerine kuruludur. Oyunun seslerine ve müziğine dokunmazdım, gayette yeterli bir müziğe sahiptir.

Grafiğini günümüzdeki casual oyunlara göre yapardım ve oyunun grafik stiline iyi giden bir sistem ile yapardım. Oyunun bölüm sayısını 10 yerine 60 bölüm olarak tutardım ve her 10 bölümde bir aracı ve renklerini değiştirirdim. Yani;

  • 1-10. Bölüm: Kamyonet – Şehir
  • 11-20. Bölüm: Gemi – Deniz
  • 21-30. Bölüm: Uçak – Havaalanı
  • 31-40. Bölüm: Araba – Ormanlık Arazi
  • 41-50. Bölüm: 4×4 – Tümsekli Yol
  • 51-60. Bölüm: Uzay Gemisi – Uzay

Oynanış

Oyunun oynanışı ekrana basma veya fare şeklinde olurdu. Bu şekilde daha kolay bir oynanışa sahip olur ama yerlerini eski oyundaki gibi seçemezdin ve bu oyunun aslına hakaret olmasın diye bu şekilde yapardım. Sonuçta oynanabilirlik her zaman önemlidir.

Oyunun destekleyeceği platform ise, telefon ve masaüstü için olur idi. Her platformda söz sahibi olmasını isterdim. Oyunun telefon sürümü reklamlı olurdu ama masaüstü sürümü ise, ücretli olarak yer alırdı ve reklamlı sürümünde sadece menüde yer alırdı.

Son

Bugünlük şimdiden benden bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir