Geliştiricilere Oyun Önerisi: Hammer & Nail

60 / 100

Bugün sana çok iyi bir öneri sunacağım ve bu tip yazıları her Cuma günü sana yazacağım. Bugünki geliştiricilere önereceğim oyun ise Hammer & Nail‘dir. Bu yazının amacı, daha çok geliştirecek oyun bulamayanlar içindir.

Oyun İçeriği

Oyunun önce kendisinden bahsedeyim, oyun Nice Code tarafından bilinmeyen bir yılda yayımlanmıştır ve bu oyun lisanssız olarak, NES, VT02 ve VT03 destekli NES konsollarında oynanabilmektedir. VT’nin açılımı Virtual Technology‘dir. Bu oyun aynı zamanda Eidolon’s Revenge (yapımcısı: Qi Sheng Long [VT02]) ve Irrigate (VT03) olarakta bilinir.

Oyundaki temel amacın, çiviyi belirtilen noktaya geldiği zaman, çekiçle o noktaya gelip, kafasına indirmelisin ama bu o kadar değil. Bu oyunu oynarken ilk bölümde 200 saniye boyunca uğraştım ve gerçekten kanser bir oyun ama bu fikir o kadar kötü değil ama oyundaki ok tuşların hantallığından dolayı, bu oyunu heba ediyor.

Nasıl Yeniden Yapardım?

Oyunun amacına dokunmazdım ama kesinlikle bu oyunu telefona uyarlardım ve yapay zekasına asla dokunmadan, grafiksel olarakta biraz daha casual türüne yaklaştırırdım ve renkleriniyse daha canlı olarak sunardım. Oynanışına gelince ona ise dokunmatik ekranın gücünden faydalanacak şekilde yapardım ve bu oyunu daha kolaylaştırırdım.

Oyunun bölümlerini sıfırdan yapar ve en az içinde 100 bölüm yapardım, böylelikle oyuncu sıkılmazdı. Her bölüm sonunda süreye bağlı yıldızlar sunardım, yani çivileri belirli süre içinde çakman gerekecek şekilde olması daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Oyun süresi: 100 saniye olacak ve aşağıdaki sütunlardan yıldızların sürelerini anlatacağım.

Yıldızlar

  • 3 yıldız
  • 2 yıldız
  • 1 yıldız

Süreler

  • 99 – 65 saniye
  • 65 – 35 saniye,
  • 35 – 10 saniye,

Gibi bir şekilde olabilirdi, bölümleri yeniden denemek içinse sınırlı can sistemi koyardım ve oyuncuların bu oyuna geri dönmesini sağlardım.

Son

Şimdilik benden bu kadar.

Oyunun TCRF Sayfası;

https://tcrf.net/Hammer_and_Nail

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir