Eski Oyunlar Hakkında

60 / 100

Bugün sana eski oyunlar hakkında ne düşündüğümü ve neden bunları sevdiğimi yazacağım, umarım bu yazı hoşuna gider.

Yazı İçeriği

Benim için bir oyunun eski olarak anılması için en az 10+ yıl geçmesi gerekiyor ve böylelikle o oyuna eski oyun dememi sağlar ama bir oyun 10+ yıl geçmemişken ve sürekli yeni sürümü çıkıyorsa o oyun hala benim gözümde yeni oyundur, kaç yıl geçerse geçsin.

Eski oyunları aslında çok severim ama bazı türleri sevmediğim için, çoğu zaman oyun açlığı çekerim ama zamanla o açlığı bastıran oyunlar bulur ve yüklerim, arkasından saatlerce o oyunu oynar ve bir sona götürürüm. Eğer o oyunda bir çarpışma modu varsa, o modlada zaman geçiriyorum.

Eski oyunları sevme sebebim, bir kere grafiğe takılan birisi değilim. Bir oyun beni içine almalı, yani bir oyunda aradığım şey, öncelikle hikayesi, özgürlükçü ve amacını kolay anlaşılır olması oluyor ama bunlardan birisi yoksa o oyunu çok sevemiyorum.

Ayrıca eski oyunların çok büyük bir kısmı telif sahipleri batmış oluyor ve bu yüzden o oyunu indirirken, acaba bilgisayarıma virüs girer mi veya o oyun bilgisayarımı kaldırır gibi sorular kafanı yormaz ama kafanı tek yoracak şey, o oyun bilgisayarımı açar mı olacak ama onu da zaten bir şekilde açabiliyorsun.

Son

Bugün benden şimdilik bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir