Bomber Q’nün Öyküsü Değiştirildi

51 / 100

Oyunun öyküsünü biraz yeniden yazarak, mantık hatalarını temizlemeye çalıştık ve ortaya böyle bir öykü çıktı. Eski öyküsüyle, şimdiki öyküsünü karşılaştırabilin diye. Yazı içerisinde paylaştım.

Yeni Öyküsü

Bombacı Q‘nun öyküsü, aslında Japonya‘dan Matsumaru Eria‘ya uçak yoluyla gitmeye karar vermesiyle başlıyor. Bu seferde deniz, manzarasının tadını çıkarmaya karar veriyor, daha önce hep deniz yoluyla gitmişti. Uçağa bindikten sonra sonra, boş bir alana oturup sessiz sedasız manzaraya bakarak Matsumaru Eria‘nın başkenti olan Speed-ka‘ya gelir ve Speed Omega havaalanında iner.

Gelgelelim asıl olaya, Prenses Airi Kamikaze tarafından hoş karşılandı ve o meşhur sarayına vardılar. Aynı zamanda misafirperverliğini çok iyi göstermişti. Akşam saatlerinde Prenses Aimi Kamikaze, Bombacı Q‘ya bir görev vereceğini söyledi. Göreviyse “Xia Zou’s Acasia House” adlı evi patlatmaktı. Keşke oraya gidip, oyeri hiç patlmatmasaydı.

Patlamadan sonra hafızasını kaybetmiş vaziyette kendisini alternatif dünyaya ışınlanmış bir halde buldu. Sizin göreviniz bu alandan Bombacı Q‘yu sağ salim kurtarmanızı istiyoruz.

Eski Öyküsü

Bombacı Q‘nun öyküsü, aslında Japonya‘dan Matsumaru Eria‘ya uçak yoluyla gitmeye karar vermesiyle başlıyor. Bu sefer de deniz manzarasının tadını çıkarmaya karar veriyor, daha önce hep deniz yoluyla gitmişti. Uçağa bindikten sonra, boş bir alana oturup sessiz sedasız manzaraya bakarak Matsumaru Eria‘nın başkenti olan Speed-Ka‘ya kadar geldi.

Gelgelelim asıl olaya, Prenses Airi Kamikaze tarafından hoş karşılandı ve o meşhur sarayına götürüldü, aynı zamanda misafirperverliğini çok iyi göstermişti. Akşam saatlerinde Prenses Airi Kamikaze, Bombacı Q‘ya bir görev vereceğini söyledi. Görevi ise “Xia Zou’s Acasia House” adlı evi patlatmaktı. Göreve gitti ve o yeri patlattı, keşke patlatmasaydı.

Patlama sonrası kendisini hafızasını kaybetmiş vaziyette alternatif dünyaya ışınlanmış bir halde buldu. Sizlerden bu kabus dolu bulmaca dünyasından Bombacı Q’yu kurtarmanızı istiyoruz.

Son

Şimdilik bizden bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir