Bizden “Linux” ve “Android” Platforma Oyun Yok

19 / 100

Bugün sizlere önemsiz gözüken ama önemli bir kararımızı duyurmak için, bu yazımızı yazıyoruz. Konumuz: Bizden “Linux” ve “Android” Platforma Oyun Yok‘tur ve nedenlerini de açıklamaya çalışacağız.

Linux İçin Düşüncelerimiz

HDResim.net

Linux bir çekirdek gibi gereksiz gereksiz işe yaramayan argümanını övenlerden tutun, Linux sadece bilgisayarda yok demelerine kadar her türlü güvenlik hastası olan insanlara kadar, bir Dünyadır. Linux’u aslında seviyoruz ama bilgisayar ortamına gelince o iş, bu alanda yürümüyor hocam. İnsanlar olabildiğince kolaylık ve kullandıkları donanıma tam teşekküllü destek bekliyor. Kimseyi kandırmayalım, bu alanda Açık kaynak kod argümanı işe yaramıyor.

Bizler Linux’a oyun çıkarmak isterdik ama Linux’un bile kendi içinde bölünmesi, inanın bize zamanımızı boşa öldürüyoruz. Her dağıtıma oyunu eklemeye kalksak, gereksiz tüm dağıtımları eleyelim ve kaliteli 100 dağıtım seçmemiz bile zor iken, bizler kendi içinde karmaşıklığa sebep olan hiçbir işe sıcak bakmayız ve inanın bizim zamanımız bozuk ve saçma sapan hatalar veren, ortamlara vakit ayıramayız.

Android İçin Düşüncelerimiz

Android ise, üsttekinden daha beter durumda emin olun, her hafta sürekli oyun çıkıyor ve kontrol etmeye çalışıyorlar ama birde bu aralar kullanılan programları virüs taşıması, akıllara bu adamlar niye projeleri adam gibi incelemeden, onaylıyor dedirtiyor. Buna rağmen, Android alanındaki işlerin daha farklı işlediği gerçeğini değiştirmeyecektir. Android en azından donanım konusunda avantaj durumda ama yönetim konusunda ciddi anlamda sınıfta kalıyor ve bu bize göre, iyi bir şey değil.

Android tek işletim sistemi olduğu için bu konuda iyi bir noktaya sahipken, güvenlik anlamında çok başarısız ve bu yüzden oyunlarımızın güvenliğinden şüphe duyuyoruz. Sadece güvenliğinden değil, telefonların optimizasyonlarından da çekiniyoruz.

Son

Demek istediğimiz, Android işletim sistemine ve Linux çekirdeklerine bağımlı olan işletim sistemlerine giriş yapmıyoruz, öncelikle kendilerini adam etsinler. Adam olduklarında ciddiye alır ve gerekeni o zaman düşünürüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir