Benim Hayalim: Müzisyenlik

Bugün sana, kendi hayalimi yazacağım ve bu yazıda hayalime nasıl ulaşabileceğimi, o hayalimi nasıl mesleğim yapacağımı kaleme alacağım ama önce şu başlığı yazıya dahil edeyim, yani Benim Hayalim: Müzisyenlik‘tir.

Yazı İçeriği

Öncelikle kendi halimden bahsetmem lazım ki, bazı şeyleri daha iyi anlamanı sağlamış olurum. Ben ortopedik engellisiyim ve oyun yapmayı her ne kadar sevsem bile, gönlüm ve aklım tamamen müziğe kaymış durumda, şu an resmen müzisyen olmak isterdim, daha doğrusu istiyorum ve halende böyle. Müzisyen olma isteğim, 16 yaşından beri var o zamanlar deli gibi, Şanışer, Mozole Mirach, Sagopa Kajmer(1), Ceza, Bela, DJ Akman vb. gibi RAP’çileri daha sık dinlerdim ama normal müzikleri de dinleğim de oluyordu.

Müzik için denemeler yaptım ama bir türlü dilediğim gibi sonuçlanmadığı için sürekli bunu erteliyordum. Sebebiyse, ya mikrofonum bozuluyordu, ya da zamansızlıktan dem vururdum. O yüzden habire sadece 1 – 2 şarkı söylüyordum ve kalitesiz oluyordu. Bende bu işi çözene kadar, bu işi bırakmıştım ama bu işe cidden girmeyi düşünüyorum. Bu yüzden alt satırdan itibaren planlarımı anlatmaya geçeyim.

Planlarım

Öncelikle bu işi yapmak istediğime emin olduğumu söylüyorum ve bu yüzden ilk etapta Ateşin Gücü adındaki youtube kanalını aktifleştireceğim. Tabii bunu yapabilmem için kaliteli mikrofon almam gerekiyor ve bu mikrofonu kullanarak her ay bir adet Vocaloid(2) şarkıları söyleyeceğim. Bu şarkılar genellikle Japonca olacak ama daha sonradan Türkçe sürümleri de olacaktır. Böylelikle kendimi çok hızlı geliştireceğim.

Kendimi daha iyi hissettiğim zamanlarda RAP türünde şarkılar söyleyeceğim, böylelikle her türden şarkı söyleyebileceğim. Daha sonra 1 yıl olunca, ilk söylediğim şarkımı yeniden söyleyeceğim. Şarkı listesini bu yazıda paylaşmayacağım, çünkü bu şarkı isimlerinin çalınmasını istemiyorum. Bu plana göre, 2 yılda az çok şarkı söyleyebilir hale geleceğim.

Notlar

  1. Keşke onu dinlemeseydim.
  2. Vocaloid: Gerçek insanların sesini başka bir karakterin üzerinde hayat veren sistemdir.

Son

Bugünlük şimdilik benden bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir