Action 52 Neden Tutmadı?

63 / 100

Bu güzel paketin neden tutmadığını ve bu ekibin bu paketi yaparken, nerede hata yaptıklarını kaleme aldığım Action 52 Neden Tutmadı? Sana bundan bahsetmeye çalışacağım. Bu yazı o projenin NES sürümünü baz alarak yazılmıştır.

Neredeyse Her Oyunda Sorun Vardı

Hambo’s Adventure

Oyunların çoğunda bölüm sonu canavarlarını geçip, geçmediğini kontrol eden bayrak bitlerinin doğru ayarlanmaması. Bu sorun yüzünden, o bölümlerde oyunlar yarı-kilitlenecektir. Bazı oyunlarda animasyon hatası var, bu hatalar çok fazla göze batmaz ama oynadıkça gözünü ısırdığı için, bu çokta büyük bir hata değil.

Tabii bu hatayla karşılaştırınca, demek istediğim şey, bazı oyunlar maalesef açılamıyor. Sebebi, o oyunu yazan kişiler seçim ekranında birinci ve ikinci karakterin seçimini tetikleyecek kodları doğru belirtemedikleri için, o oyun menüden sonra oyun siyah ekranda kilitlenecektir.

Bazı oyunlarda oyunu bitirmene rağmen, seni ilk bölüme alıyor ama bu aslında amaçlanmamıştır, her oyun aslında kendine ait bir bitirme rutini var ama kodlama sistemindeki hatadan dolayı kaynaklanmaktadır.

Daha Fazlası: https://tcrf.net/Bugs:Action_52_(NES)

Oyunlar Güzel Ama Ya Oynanabilirlik

Megalonia

Oyunlar neredeyse hepsi çok güzel gözüküyor ama hatalar dışında, ciddi anlamda oyunun oynanabilirlikleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Oyunların çoğu, oyunun başında ne yapacağıma dair bir bilgi bulunmuyor. Bu oyunları ancak oynadıkça anlamaya çalışıyordum ama sabrım tükenince, bu paketi kapatıyordum.

Bazı oyunlarda yavaşlık söz konusu olduğunu hissine kapıldım ama bu işin kötü şekilde yapılmasının payıydı. Keşke biraz daha geç çıkartıp, daha iyilerini yapsalardı. Bugün bu oyun paketinin kötü yanlarını konuşamaz olurdum ama o zamanda bana içerik çıkamazdı.

Menü

Oyunların seçim sayfası oldukça iyi tasarlanmış ama oyunu açınca menü tasarımı gerçek anlamda düş kırıklığına uğradım. En azından oyunların menülerine biraz bile uğraşmalarını beklerdim, şöyle demek istiyorum. Bu projeyi yapan firmal resmen beceriksiz ve aceleci davranmıştır.

Oyun menüsü ise şu şekilde üste oyun adı yazıyor, biraz aşağısında ONE PLAYER ve daha sonra TWO PLAYERS ve MAIN MENU yer alıyor, en alt ise bomboş bir şekilde insanı karşılıyor, en azından emek veren kişinin adını ve projenin yapıldığı yer alabilirdi.

Son

Bu paketi yeniden yapacak adamın işi çok fazla, önce hatalardan başlayacak ve bu hataları giderecek, arkasından menülerini elden geçirecek. Of, şimdiden kolay gelsin diyerek yazıyı bitiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir