2020’de Kurban Bayramını Kutlamak Yanlıştı!

61 / 100

Biliyorum “2020’de Kurban Bayramını Kutlamak Yanlıştı!” başlığından dolayı beni yargısız infaz edeceksin ama anlattıklarımı okuyunca bana hak vereceksin.

Yazı İçeriği

Biliyorsunki bu sene Şubat ayından beri Dünyayı kasıp, kavuran bir virüs var ve bu virüs her geçen gün başa bela olmaya devam ediyor, aslında insanların bu virüsü önemsemedikleri için, sürekli bulaşmasına ve ölümlerinde artmasına neden oluyorken, kurban bayramını kutlamak gibi bir riske neden kalkıldı? Şahsi düşüncem, kurbanların kesilmesi ve o kurbanların dağıtılmasından yanadır ama inanın bu sene buna gerek yoktu ve hemde böyle durumda hiç şart değildi.

Kurban bayramını kutlamasına karşı değilim ama insanlar, kendi akrabalarıyla veya komşularıyla bir araya geliyor ve herkes yakın temas halinde olunmak zorunda kalınıyor. Bu virüsü arttıran en büyük etken olduğunu bildikleri halde, bunu yapan kişi hem sevdiklerini ve hemde kendisini bildiğin ateşe atmaktan farksız olarak nitelendiriyorum. İnsanların vurdumduymazlığı yüzünden bu virüs 2020’nin sonunda falan bitmez, ben diyeyim ve böyle giderse 2021’den sonraki seneye kadar sürecek gibi görünüyor. Bu olaylar benim aklıma bir astasözü getirdi, görünen köy, klavuz istemezmiş. Bu atasözü boşuna söylenmemiş!

Son

Şimdilik benden bu kadar.

4 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir